Otobüs-1975-izle.jpg

Otobüs 1975

Otobüs hd izle. Yapım yılı 1975 olan filmin oyuncu kadrosunda Tunç Okan, Tuncel Kurtiz, Björn Gedda yer alıyor. İmdb puanı 7,7 olan filmin yönetmenliğini Tunç Okan üstlenmiştir. Otobüs filminin konusu ; İyi bir yaşam umuduyla yurtdışına kapağı atmak isteyen dokuz Türk, vatandaşlarından birine güvenip eski bir otobüsle yola çıkıyor; istikamet Stockholm. Türlü zorluklardan sonra amaçlarına ulaşıyorlar. Ancak şoför, Stockholm’de bir meydanda otobüsü park edip resmi işlemleri yürütme bahanesiyle dokuz işçi adayının pasaportlarını ve paralarını alıp kayıplara karışıyor. Giderken de yolculara ne olursa olsun otobüsü terk etmemelerini tembihliyor. Bir süre otobüsten çıkmayan bu insanlar açlık sonucu otobüsün dışındaki dünyayla tanışmak zorunda kalıyor.

read more
OFilmoOtobüs 1975
Une-vraie-jeune-fille-1976-izle.jpg

İlk Sevişme – Une vraie jeune fille

İlk Sevişme Une vraie jeune fille hd izle. Diğer adı A Real Young Lady Yapım yılı 1976 olan filmin oyuncu kadrosunda Charlotte Alexandra, Hiram Keller, Rita Maiden yer alıyor. İmdb puanı 5,5 olan filmin yönetmenliğini Catherine Breillat üstlenmiştir. İlk Sevişme Une vraie jeune fille filminin konusu ; Alice, yaşından çok daha önce olgunlaşmış, biraz kaprisli, değişken karakterli ama genelde sessiz bir kızdır. Başka biri tarafından dokunulmanın nasıl bir şey olduğunu çok merak etmektedir ve bu konuda eline geçen her türlü nesneyle araştırmalar yapmaktan çekinmez. Yatılı okulu yaz tatiline girince yazı geçirmek için ailesiyle beraber yaşadığı evine döner. Bastırılmış seks duygularına tek çözüm onun için bu tatil olacaktır. Burada babasının yanında çalışan Jim adındaki bir adamı gözüne kestirir. Jim onun düşündüğü seks fantezilerini daha da arttırır.

read more
OFilmoİlk Sevişme – Une vraie jeune fille
Un-chien-andalou-1929-izle.jpg

Bir Endülüs Köpeği – Un chien andalou

Bir Endülüs Köpeği Un chien andalou hd izle. Yapım yılı 1929 olan filmin oyuncu kadrosunda Pierre Batcheff, Simone Mareuil, Luis Buñuel yer alıyor. İmdb puanı 7,9 olan filmin yönetmenliğini Luis Buñuel üstlenmiştir. Bir Endülüs Köpeği Un chien andalou filminin konusu ; Bir Endülüs Köpeği, Fransızca orijinal ismi Un Chien Andalou olan (İngilizce: An Andalusian Dog) 16 dakikalık sürrealist filmdir. Deneysel sinemanın ilk örneği kabul edilmektedir. Ünlü İspanyol ressam Salvador Dali ve İspanyol yazar ve film yönetmeni Luis Buñuel’in gördükleri bazı rüyaları birbirlerine anlatmaları filme esin kaynağı olmuştur. 1928 yılında Fransa’da Luis Buñuel ve Salvador Dali tarafından hazırlanmış ve 1929 yılında Paris’te çekilmiştir. 1920’lerde başlayan deneysel filmlerin en bilinenidir. Filmin yıldızları Simone Mareuil ve Pierre Batcheff ve isimsiz birçok kahramandır. Filmde bilediği ustura ile bir kadının gözünü ikiye ayıran adam ile bir bulutun Ay’ı kesmesi ilişkilendirilmiştir. Buna benzer avcunun içinde karıncalar dolaşan adam gibi, rüya olduğu bilinen sahnelerin yanı sıra, mantıklı açıklamasının olmadığını düşündürebilecek onlarca sahne de mevcuttur. Filmin konusunun bir hikâyesi yoktur. Filmin iki temel karakteri olan, isimsiz bir erkek ve bir kadın vardır. Filmdeki kronoloji tutarsızdır. Örneğin, ” bir zamanlar” dan “sekiz yıl sonra”ya konu ilgisiz olarak değişir. Film, bir usturayla bir kadının gözünün yarıldığı bir sahneyle açılır. Usturalı adamı Buñuel kendisi oynamıştır. Sonraki sahnelerde, bir adamın elinin karıncalar görünür. Bir adam bir kadını okşamak ister kadın ona direnir ve adam sonra adam piyano ve çürümüş bir ölü eşek sürükler. Filmin sonunda, kadın apartmandan çıkar ve plajda başka bir adamla buluşur. Bu adamı ise Dali oynamıştır. Onların mutlu görüntüleri vardır. Ancak final sahnesinde kumlara gömülü, ölmüş ve sinekler üşüşmüş sahnesi bütçe azlığı nedeniyle tam çekilememiştir. Bu ise Buñuel’in orijinal el yazısı metinlerinden anlaşılmaktadır.Film müziği Richard Wagner’in Liebestod’undan alıntı olan Tristan ve İsolde operasının final bölümü ve iki Arjantin tangosu filmde başrol oynar. Bu müzikler 1960 yılında filme eklenmiştir. Oysa 1929 yılındaki filmin orijinal gösteriminde Buñuel bu müzikleri gramafondan çalmıştır.

read more
OFilmoBir Endülüs Köpeği – Un chien andalou
White-Slave-1985-izle.jpg

Yeşil Kraliçe – White Slave – Schiave bianche Violenza in Amazzonia

Yeşil Kraliçe Schiave bianche violenza in Amazonia hd izle. Diğer ismi White Slave Yapım yılı 1985 olan filmin oyuncu kadrosunda Elvire Audray, Will Gonzales, Dick Campbell yer alıyor. İmdb puanı 4,4 olan filmin yönetmenliğini Mario Gariazzo üstlenmiştir. Yeşil Kraliçe Schiave bianche violenza in Amazonia filminin konusu ; 18 yaşındaki Catherine Miles (Elvire Audray) yatılı okuldan mezun olduktan sonra ailesiyle birlikte Amazon havzasında tatile çıkar. Ancak bir tekne turu esnasında ailesi yamyam bir kabile tarafından vahşice katledilir, Catherine de esir alınır. Hayatını kurtabilmek için kabilenin yaşam tarzını benimsemek zorunda bırakılır, bu konuda da ona aşık olan bir savaşçı çok yardımcı olur. Savaşçının yardımıyla kaçmayı başaran Catherine, ailesinin ölümünün arkasında kimlerin olduğunu araştırmaya başlayacak, intikam için her şeyi yapacaktır.

 

Tek part Vk Türkçe Dublaj.

Part 1-2 Türkçe Altyazı seçeneği.

read more
OFilmoYeşil Kraliçe – White Slave – Schiave bianche Violenza in Amazzonia
Nymphomaniac-Vol-II-2013-izle.jpg

İtiraf Bölüm 2 – Nymphomaniac Vol II

İtiraf Bölüm 2 Nymphomaniac Vol II hd izle. Yapım yılı 2013 olan filmin oyuncu kadrosunda Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Willem Dafoe yer alıyor. İmdb puanı 6,8 olan filmin yönetmenliğini Lars von Trier üstlenmiştir. İtiraf Bölüm 2 Nymphomaniac Vol II filminin konusu ; Biçimi içeriğin önünde tutmakla suçlansa da Lars von Trier her zamanki gibi provokatif! Berlin Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve başrolünü Charlotte Gainsburg’un oynadığı İtiraf bir seks bağımlısı hakkında. Ancak pek çok eleştirmenin de yazdığı gibi, açık seks sahnelerine rağmen film aslında erotik değil. Bilakis, kasıtlı biçimde seksi olmayan bir film. Yaratacağı tartışmalar daha ziyade insan doğası, sekse bakışımız ve tabi ki her filmiyle, yaptığı her açıklamayla gündem yaratan yönetmenin kendisi üzerine olabilir. Von Trier bu kez ne yapmaya çalışıyor? Ürkünç ve büyüleyici bu dört saatlik filminde ne demek istiyor? Kafa yorulacak fazlasıyla malzeme var, ona şüphe yok. Lars von Trier’in insan ruhunun en karanlık derinliklerini bile gözlerimizi alamadığımız izlencelere çevirmedeki ustalığı tartışılmaz. Kendine has mizah anlayışı da.

read more
OFilmoİtiraf Bölüm 2 – Nymphomaniac Vol II
Nymphomaniac-Vol-I-2013-izle.jpg

İtiraf Bölüm 1 – Nymphomaniac Vol I

İtiraf Bölüm 1 Nymphomaniac Vol I hd izle. Yapım yılı 2013 olan filmin oyuncu kadrosunda  Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin yer alıyor. İmdb puanı 7,1 olan filmin yönetmenliğini Lars von Trier üstlenmiştir. İtiraf Bölüm 1 Nymphomaniac Vol I filminin konusu ; Filmde seks bağımlısı bir kadın olan Joe’nun 50 yaşına kadar hayatından bazı kesitleri anlatıyor. Bu kesitlerde özellikle cinsel yaşamına yer veriliyor. Filmin sloganı: “Aşkı unutun.” . Afişlerden yada fragmanda gösterildiği gibi sex üzerine kurulu bir film değil , porno film hiç değil ,hastalık derecesinde sex bağımlısı bir kadının hayatını mahvedişi anlatılyor. Film aslında bir dram , izlendiğinde kanser gibi aids gibi denebilecek bir hastalık bu hastalığın pençesinde bir kadının ve bu kadının sosyal hayatının bitişi anlatılıyor.

read more
OFilmoİtiraf Bölüm 1 – Nymphomaniac Vol I
The-Texas-Chainsaw-Massacre-1974-izle.jpg

Teksas Katliamı 1974 – The Texas Chainsaw Massacre 1974

Teksas Katliamı The Texas Chainsaw Massacre hd izle. Yapım yılı 1974 olan filmin oyuncu kadrosunda Marilyn Burns, Edwin Neal, Allen Danziger  yer alıyor. İmdb puanı 7,5 olan filmin yönetmenliğini Tobe Hooper üstlenmiştir. Teksas Katliamı The Texas Chainsaw Massacre filminin konusu ; Sally ve sakat kardeşi Franklin, Teksas’da ki büyük babasının mezarının, bir grup mezar soyguncusu tarafından açıldığı haberini alırlar.İki kardeş arkadaşları Jerry, Kirk ve Pam ile Teksas’ın içlerine doğru bir yolculuğa çıkarlar.Gençler ilk önce Sally ve Franklin’in eski evlerine doğru yol almışlardır.Yolculuk sırasında arbaya bir otostopçu alırlar.İlk başlarda normal gözüküp ailesinden bahseden otostopçu daha sonra aniden Franklin’in fotoğrafını çeker.Onlara fotoğrafı 2 dolara satmak ister.Gençler fotoğrafı almak istemeyince Franklin’in kolunu keser.Ve ardından gençler onu arabalarından atar. Gençler şaşkın halde yolun üzerinde bulunan benzin istasyonuna uğrar. Benzinliğin sahibi onlara benzinin ertesi sabaha geleceğini söyler ve benzin istasyonunda kalmaları gerektiğini söyler.

read more
OFilmoTeksas Katliamı 1974 – The Texas Chainsaw Massacre 1974
A-Clockwork-Orange-1971-izle.jpg

Otomatik Portakal – A Clockwork Orange

Otomatik Portakal A Clockwork Orange hd izle. Yapım yılı 1971 olan filmin oyuncu kadrosunda Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates yer alıyor. İmdb puanı 8,4 olan filmin yönetmenliğini Stanley Kubrick üstlenmiştir. Otomatik Portakal A Clockwork Orange filminin konusu ; Tarihi belirsiz, apokaliptik bir gelecekte, şiddet günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Uyuşturucu, hırsızlık, tecavüz ve cinayete dayalı bir eğlence anlayışının hükmettiği gençlerden biri, suçüstü yakalandığında arkadaşları tarafından yüzüstü bırakılır ve hapse girer. Hapisten çıkmak için herşeyi göze alan Alex, hükümetin suçluları “topluma kazandırmak” amaçlı tedavi araştırmalarında denek olmayı kabul eder. Toplumsal yaşam içinde bireyin konumunu ve özgür iradenin dokunulmazlığını, insanı insan yapan özelliklere hükümet müdahalesinin nerelere varacağını sorgulayan film, unutulmaz sahneleriyle, görsel, sosyal ve politik açılardan söyleyecek çok sözü olan, izleyiciye soru işaretleri armağan eden eşsiz bir yapım.

read more
OFilmoOtomatik Portakal – A Clockwork Orange
nsan-Kırkayak-3-The-Human-Centipede-III-2015-izle.jpg

İnsan Kırkayak 3 – The Human Centipede III

İnsan Kırkayak 3 The Human Centipede III hd izle. Yapım yılı 2015 olan filmin oyuncu kadrosunda Eric Roberts, Tommy ‘Tiny’ Lister, Bree Olson yer alıyor. İmdb puanı 3,6 olan filmin yönetmenliğini Tom Six üstlenmiştir. İnsan Kırkayak 3 The Human Centipede III filminin konusu ; İnsan kırkayak serisinin üçüncü en son filminde ilk iki film gibi oldukça iğrenç ve rahatsız edici sahnelere sahip. Bu sefer İnsan Kırkayak bir hapishanede oluşturuluyor. Yine baş roldeki psikopat ve sapkın bir kötü karakterin fantezilerini gerçekleştirmesi için insanları hayal edilebilecek en iğrenç yöntemlerden birinde kullandığını görüyoruz. Bu sefer kırkayağın uzunluğu da diğerlerinden daha fazla olacak.

read more
OFilmoİnsan Kırkayak 3 – The Human Centipede III
The-Human-Centipede-2-2011-izle.jpg

İnsan Kırkayak 2 – The Human Centipede II

İnsan Kırkayak 2 The Human Centipede II hd izle. Yapım yılı 2011 olan filmin oyuncu kadrosunda Ashlynn Yennie, Maddi Black, Laurence R. Harvey yer alıyor. İmdb puanı 3,9 olan filmin yönetmenliğini Tom Six üstlenmiştir. İnsan Kırkayak 2 The Human Centipede II filminin konusu ; Martin çocukken babasının tacizine uğrayan sorunlu biridir. Yine kendisi gibi sorunlu olan annesiyle yaşar. “The Human Centipede (First Sequence)” isimli filmi takıntı haline getirmiştir ve filmdeki gibi kendi insan kırkayağını yapmak için işyerinden insanları kaçırmaya başlar.

read more
OFilmoİnsan Kırkayak 2 – The Human Centipede II
The-Human-Centipede-2009-izle.jpg

İnsan Kırkayak 1 – The Human Centipede 1

İnsan Kırkayak The Human Centipede hd izle. Yapım yılı 2009 olan filmin oyuncu kadrosunda Dieter Laser, Ashley C. Williams, Ashlynn Yennie yer alıyor. İmdb puanı 4,5 olan filmin yönetmenliğini Tom Six üstlenmiştir. İnsan Kırkayak The Human Centipede filminin konusu ; Amerikalı iki genç kız Avrupa tatiline çıkarlar. Almanya’da yaptıkları bir gezi esnasında arabaları bozulur, hava kararmıştır ve yardıma ihtiyaçları vardır. Bir ormanın ortasında mahsur kalan genç kızların karşılarına bir villa çıkar. Sabah olduğunda kendilerini eski bir mahsende bulan genç kızlar, hiç tanımadıkları bir Japon turistle karşılaşırlar. Kıstırılmış oldukları mahsende onlara ev sahipliği yapacak olan kişi, eski bir cerrah olan Dr. Hieter’dir. Zamanında siyam ikizlerini ayırma konusundaki başarısı ile tanınan doktor, kendi hastalıklı düşlerini üç tutsağı üstünde denemeye kalkacaktır.

read more
OFilmoİnsan Kırkayak 1 – The Human Centipede 1
Das-Testament-des-Dr-Mabuse-1933-izle.jpg

Dr Mabuse’nin Vasiyeti – Das Testament des Dr Mabuse

Dr Mabuse’nin Vasiyeti Das Testament des Dr Mabuse hd izle. Yapım yılı 1933 olan filmin oyuncu kadrosunda Rudolf Klein-Rogge, Otto Wernicke, Gustav Diessl  yer alıyor. İmdb puanı 7,9 olan filmin yönetmenliğini Fritz Lang üstlenmiştir. Dr Mabuse’nin Vasiyeti Das Testament des Dr Mabuse filminin konusu ; 1922 yapımı “Kumarbaz Doktor Mabuse” filminin devamı niteliğinde çekilmiş, Nazi propaganda bakanı Goebbels tarafından sakıncalı bulunarak yasaklanmış bir film. Berlin Polis Müfettişi Lohmann, bir soygun ve bir cinayet üzerinden bir soruşturmaya başlamıştır. Karşısında tehlikeli ve kamu düşmanı bir “suç imparatorluğu” vardır. Soruşturma ilerledikçe imparatorluğun başındaki ismin Doktor Mabuse ile bir ilişiği olduğu kesinleşir. Fakat Doktor Mabuse bilinene göre kaldığı akıl hastanesinde ölmüştür. Fakat göz ardı edilen şey arkasında bıraktığı bir “vasiyet”tir.

read more
OFilmoDr Mabuse’nin Vasiyeti – Das Testament des Dr Mabuse